Compania aeriană AirBaltic, a Letoniei, revine pe piaţa locală şi va opera din 1 mai zboruri regulate pe ruta Bucureşti-Riga. Ultimele zboruri regulate pe piaţa locală le-a efectuat în 2014.
Compania aeriană AirBaltic va opera de 3 ori pe săptămână zboruri directe din Riga către Bucureşti. Zborurile vor fi operate cu Airbus A220-300. În 2014 AirBaltic anunţa primele zboruri pe această rută, la care a renunţat ulterior. Pe această rută a mai avut curse compania de stat Tarom în 2020.
APG România a fost desemnat reprezentantul AirBaltic în România şi Republica Moldova şi va oferi suport agenţiilor de turism, servicii de ticketing şi asistentă în proiecte de marketing şi vânzări.
Întrebări Frecvente
Când reîncepe AirBaltic zborurile spre București?
Compania aeriană letonă va relua zborurile pe ruta București-Riga începând cu data de 1 mai.
Cât de frecvente vor fi zborurile București-Riga?
AirBaltic va opera zboruri directe de 3 ori pe săptămână, utilizând aeronave Airbus A220-300.
Cine este partenerul AirBaltic în România?
APG România a fost desemnat reprezentant oficial pentru a oferi suport agențiilor, ticketing și servicii de marketing.