Trei mari companii din Orientul Mijlociu au ajuns in cursa finala pentru achizitia hotelului Hilton Garden Inn din Centrul Vechi al Capitalei, iar fiecare dintre investori, din Dubai, Doha si Abu Dhabi, este pregatit sa plateasca cel putin 43 mil. EUR.
Primul Hilton Garden Inn din Romania este clasificat la 4 stele, are 201 camere, 5 sali de conferinte care insumeaza 300 de locuri, un restaurant si un bar, dar si sala de fitness.
Compania lituaniana Apex Alliance a alocat 90 mil. EUR pentru a construi pana in 2020 patru hoteluri in Bucuresti. Este vorba de primul hotel ce va fi construit chiar in aeroportul Henri Coanda, un Hilton de 218 camere, si de trei unitati Marriott, dintre care doua vor fi in centrul orasului.
Source: Profit
Întrebări Frecvente
Cine sunt potențialii cumpărători pentru Hilton Garden Inn București?
Trei companii majore din Dubai, Doha și Abu Dhabi se află în cursa finală pentru achiziția hotelului.
Care este valoarea de vânzare a hotelului Hilton Garden Inn din Centrul Vechi?
Investitorii sunt pregătiți să plătească cel puțin 43 de milioane de euro pentru proprietatea de 4 stele cu 201 camere.
Ce strategie de investiții are Apex Alliance în România?
Apex Alliance a alocat 90 de milioane de euro pentru dezvoltarea a patru hoteluri în București, sub brandurile Hilton și Marriott.